Secure E-Mail Gateway (SEG)

E-Posta'nın günümüzde kurumlarda ve şirketlerde kullanım sıklığını ve önemini düşünürsek, e-posta ile gönderilen, alınan içerik ve bilgilerin uygun, güvenli ve kontrol altında olduğundan emin olunmalıdır.

Clearswift Secure E-mail Gateway(SEG) , e-postaları hassas içerik için tarar ve kuruluşununuz ayarladığı politikalara göre gönderici, alıcıya bağlı olarak gerekli esnekliği ve izni sağlar.

Adaptive Redaction özelliği ile içeriği tamamen durdurmak veya bloklamak yerine kuruluşunuzun belirlediği politikalar doğrultusunda güvenli şekile getirerek size sunar.

Gelen Tehdit Koruması

Gelen Tehdit Koruması Kaspersky ve Sophos anti-virüs entegrasyonları ile bulut-destekli koruma sağlayan SEG, her 15 dakikada bir güncelleme yaparak size en son korumayı sunar.

Spam Koruması

SEG tekrardan dizayn edilmiş bir anti-spam motorunu kullanır. Ip itibarlarını ve greylist'i kullanan çok katmanlı bu spam savunma mekanizması sayesinde son kullanıcıya ulaşan spam sayısını ve false positive'lerin sayısını büyük ölçüde azaltır. Outlook spam reporter, DMARC, SPF ve DKIM destekleriyle beraber daha güçlü bir spam koruması sağlar.

Adaptive Redaction

Clearswift'in eşsiz Adaptive Redaction özelliği, mesaj içeriklerinin ve eklerin güvenlik politikalarına bağlı olarak düzenlenmesini sağlar.

Secure Web Gateway (SWG)

Finansal zararlar veya iş itibarını kaybetmeyle sonuçlanan veri ihlallerine karşı korunmak büyük öneme sahiptir. Secure Web Gateway(SWG) web ortamını yüksek riskli bir çevreden güvenli bir kaynağa dönüştüren tam olarak kuruluşunuzun ihtiyacına göre proaktif kontrollü bir web gateway çözümü sunar.

Gateway ağınızı virüslerden, uygunsuz içerikten ve zararlı dosyalardan korumanın ötesinde, erişilen ve paylaşılan bilgiler üzerinde kontrolünüz olmasını sağlar. Ayrıca Web üzerinde eğlence için kullanılan web sitelerini ayarlama ve bu siteler üzerinde geçirilen zaman için "günlük zaman kotası" gibi sınırlandırmalar yapmanıza olanak sağlar.

Veri Sızıntısını Önleme

SWG sözcüksel analiz özelliğini kullanarak modern şirketlerdeki büyük sorunlardan biri olan veri sızıntılarını algılayabilir ve engelleyebilir.
İçeriğe bağlı olarak, Adaptive Redaction kullanımı hassas bilginin görüntülenmesine ve gerekli olduğu takdirde otomatik olarak sansürleme işlemini yapar. Bu sayede iletişim devam ederken ayarladığınız politikaya göre sansürleme işlemi yapılır.

Derin İçerik Teftişi

Derin içerik teftişi sosyal medya iletişimlerindeki riskleri sıfıra indirger. Clearswift'in gelişmiş içerik teftiş motoru, zararsız ve potansiyel zarar getirebilecek tweetler arasındaki farkı anlayabilir.

Durum-farkında(context-aware) taraması kullanıcıların hassas(yasaklanmış, gizlenmiş) bilgilerin ve görüntülerin karşıya yüklenmesini saptayabilir ve önleyebilir.

Esnek Web 2.0 Politika Kontrolleri

Esnek Web 2.0 Politika Kontrolleri Clearswift'in Facebook, Linkedin, Twitter ve Youtube gibi siteler için özel sosyal ağ politika rotaları ve en popüler sosyal medya siteleri için hazır politikaları bulunmaktadır.Bu özellik farklı departmanların  politikalarının ayarlanmasına izin verir ve önceden doldurulmuş içerik kuralları ile birlikte gelir, politikalar websitesinin özelliklerine göre tanımlanabilir; Bunun anlamı, çalışanlarınız işinizi büyütmenizde ve ilerletmenizde sosyal medyayı kullanmakta özgür olacaklardır. Yüksek kaliteli raporlama ve denetim özellikleri, bilgilerin  ağınızda nasıl  kullanıldığını, gelen tehdit korumasını nasıl sağladığını, veri sızıntısını önlemesi ve şirket  ağ kaynaklarının üretken kullanımını sürdürmeyi öğrenmenizi sağlar.

Adaptive Redaction ile İlgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Animasyonları İzleyin!

 

 Veri Kaybı günümüzdeki kuruluş ve şirketlerin büyük endişelerinden birisi haline gelmiş durumda. Son tasarımlar,müşteri detayları veya özel çalışan bilgileri gibi bilgilerin kaybı kuruluşları hem finansal yönden hemde itibarvyönünden büyük zararlara uğratabilir.

SEG kazaya bağlı veri kaybını azaltmak için mesajların içeriğine ve kaynağına bağlı olarak kontrol yapabilir. Güvenlik politikaları bireysel olarak veya gruplara yönelik uygulanabilir.

E-mail Şifreleme

SEG, TLS standardı ve ayrıca ekstra ödeme ile S/MIME, PGP  veya Web portal-bazlı şifreleme gibi kuruluşun ihtiyaçları doğrultusunda seçenekler sunar. Hangisini seçerseniz seçin SEG en uygun formatı kullanarak hassas verilerin güvenli bir şekilde saniyeler içinde gönderilmesini sağlar.

 

Gelen Tehdit Koruması

SWG özellikleri bulut-destekli birden çok anti virüs desteğini kullanarak, anti-malware ve antispyware korumalarıyla entegre çalışır ve en son korumayı sağlamak için otomatik olarak güncellenir.
Bu teknolojiler, şüpheli komutları ve diğer yüksek riskli içeriklerin indirilmesini engelleyen MIMEsweeper içerik denetim motoru tarafından daha da güçlendirilebilir. Daha da fazla olarak aktif içerik belgelerde ve HTML de tespit edilip -isteğe bağlı olarak arındırılabilir.
* URL : Uygunsuz aramaları önler veya izin verip İK'yı bilgilendirir

* Dökümanlar: Hassas verilerin Web 2.0 sitelerinden veya webmail üzerinden uploadını önler.

* Web Sayfası: Küfür içeren ve rahatsız edebilecek sayfaları engeller.

* HTTP headers: Güncellenmemiş eski tarayıcı versiyonlarını egenller.

Gelişmiş URL Filtrelemesi

Clearswift URL veri tabanı 84 kategori içerir ve günlük olarak güncellenir. Milyonlarca siteyi kapsar ve milyarlarca web sayfasını temsil eder. Ayrıca,  zararlı yazılımları ve kimlik avı kategorilerini içeren ek bir veritabanı çalıştırır ve saatlik olarak güncellenir.

Zaman ve Kota Politikaları

Gelişmiş politikalar, kullanıcıların "belirli bir sitenin seçili kategorilerine göz atabilmesi" için " belirli bir saat" ve"günlük kota " tanımlanmasını mümkün kılar.

TOP