×

Nasıl SSL Sertifikası Alırım?

1Linke tıklayarak kayıt olun,
2 SSL Sertifikası Satın Alın
3 Sertifikanızı İndirin ve kurulumunu yapın.

Problem yaşadığınız takdirde telefon numaramız ve mail adresimiz üzerinden iletişim kurabilirsiniz. Teşekkürler!

SSL Sertifikalarımız

Ağınızda Çalışan Gelişmiş Tehditleri Yenin!

Lastline Network Defender, eşsiz Yapay Zeka(AI) tabanlı ağ güvenliği sağlar. Güvenlik ekiplerinize ağınızda faaliyet gösteren ve iş akışınızı bozabilen gelişmiş malware'leri durdurmasında yardımcı olur.

Sonuç = “Yapay Zeka işini başardı”

Bizim Yapay Zekamız(AI) hem Network Trafik Analizi(NTA) hemde Malicious Behaviors bizim Pazar lideri Sandbox teknolojimizden yararlanarak false pozitifleri azaltır ve Network’ünüze sızmaya veya içinde çalışmaya çalışan kötü davranışları tespit eder. Bu yenilikçi yaklaşım diğer teknolojilerin eksik olduğu kritik durumu gösterir.

YAPAY ZEKA İşini Başardı

Mevcut güvenlik takımınız ve kontrolleriniz Lastline Network Defender ile ilk günden başlamak üzere eskisinden daha etkilidir. Lastline Network Defender rastgele olmayan uyarıları, rakiplerinden daha az sayıda false positive ve daha az sayıda ek  soruşturma gerektiren uyarı üretir. Güvenlik takımınız nihayet anında cevap verme güveni ve yetkisine sahip olacaktır. Böylelikle tehdite yanıt protokollerinizin büyük bir çoğunluğunu otomotikleştirebilirsiniz. Bu daha az kaynak ile daha iyi kurumsal güvenlik anlamına gelir.

Diğer Yapay Zekalar tükendiğinde

Ağ Trafik Analizi(NTA)  uygulandığında , yapay zeka teknikleri ağ trafiği içinde anormal davranışlar bulur. Ancak diğer araçlar gördüklerinin bağlamından yoksun oldukları için, tespit ettikleri anomalilerin kötü niyetli veya iyi niyetli olup olmadığını anlamaları zor olur. Sonuç olarak, ek araştırma saatlerini gerektiren , kesin olmayan, olasılık dahilinde uyarılar sunarlar. Bunun için kimin zamanı ya da parası var?

Yapay Zeka Tabanlı Tehdit Algılama

Lastline Network Defender, ağınızda Kuzey/Güney trafiğine ve ağınızda yatay olarak hareket eden Doğu/Batı trafiğine Yapay Zeka’yı uygular. Lastline Network Defender benzersiz bir yaklaşım ile, ağınızda faaliyet gösteren tehditlere mümkün olan  en kesin görüşün sunulmasını sağlar. Lastline Network Defender, hem ağ trafiğini hem de yükleri analiz ederek diğer YAPAY ZEKA teknolojilerinde bulunmayan bağlamı oluşturmak için hem ağ trafiğinden hem de kötü amaçlı davranışlardan öğrenip kendini gelliştirir.

Gelişmiş Ağ Analizi

Lastline Network Defender, düşük-seviyeli durumlar ve görünürde iyi huylu gözüken faaliyetler dahil, tüm kötü niyetli durumları ortaya çıkarmak için ağ etkinliğinizi izleerek tehdit algılamayı geliştirir.

Bu amaçla aşağıdakileri içeren bir dizi trafik analizi yapar:

İtibar Bilgisi: Bilinen tüm kötü ve iyi domainlerin, IP’lerin ve URL’lerin hızlı bir sınıflandırmasını yapar.

Protokol Anomalileri : Ağınızdaki olağandışı protokolleri tanımlar , bunlar ;

 • DNS tunneling
 • DNS bölge aktarıml arı
 • Şüpheli HTTP başlıkları
 • Şüpheli TLS sertifikaları

Trafik Anomalileri : Ağınızdaki sıra dışı trafiği keşfeder ve şunları içerir :

 • Port tarama
 • Brute force login’leri
 • DNS fast flux
 • Uzak dosya yürütmeleri
 • Web Shell
 • Web Proxy Bypass
 • Bitcoin madenciliği

Host Anomalileri: Hostlarınız tarafından olağandışı davranışları tanımlar :

 • Upload / Download sayısı
 • Port profil anomalisi
 • Unusual geo destinations
 • Periyodik check-in’ler
 • Yanal Hareketler

Lastline Network Defender’ın ağ analizleri, tehdit altındaki sistemleri belirleyerek, yerel ve harici sistemler ile erişilebilen veya yüklenen veri setleri arasındaki iletişimi belirleyerek bir tehdidin kapsamını ayrıntılı bir şekilde anlamanızı sağlar. Dosya yüklemeleri, web siteleri içerikleri ve ağınızda saklanan email eklerinden kaynaklanan gizli tehditlerin avlanmasını kolaylaştırır.

Küresel Tehdit İstihbaratı

Lastline Network Defender,müşterilerimiz ve ortaklarımız tarafından sunulan milyonlarca kötü amaçlı nesneden çıkarılan davranışlarıda içermektedir. Cloud tabanlı küresel bir tehdit bilgi deposu olan Lastline küresel tehdit istihbaratı, herhangi bir Lastline partneri veya müşterisi tarafından görüldüğü anda YAPAY ZEKA’yı yeni çıkan tehditlere karşı sürekli olarak günceller.

Mevcut araçlarla entegrasyon

Lastline Network Defender ile eski güvenlik denetimleriniz arasında veri paylaşarak yanıtınızı  hızlandırabilirsiniz. Teknoloji İttifakı ortaklarımızla yerleşik entegrasyonu kullanın veya sağlam API'lerimiz aracılığıyla veri paylaşımını hızlı bir şekilde yapılandırın.

Kötü Niyetli Davranışların Farkındalığı

Ağ-tabanlı malware tespit teknolojimiz olan Deep Content Inspection, diğer güvenlik denetimlerinin algılayamadığı kötü amaçlı davranışları ve içeriği algılar. Deep Content Inspection, pazarda üretilen her kötü amaçlı davranışın bir envanterini oluşturması nedeniyle piyasadaki en yüksek düzeydeki malware tespitini yapar. Başka hiçbir Sandbox teknolojisi, malwareleri Deep Content Inspection gibi tamamen analiz edemez.

Ek olarak, Deep Content Inspection, Sandbox’lar, NGFW'ler ve diğer “yeni nesil” araçlardan kaçınmak için tasarlanmış olan gelişmiş malwareleri algılar. Gelişmiş kaçınma teknikleri, İşletim Sistemi (OS) düzeyinde yapılan emülasyon ve sanallaştırma gibi alternatif malware tespit yöntemlerine dayanan teknolojileri kolayca kandırabilir.

Tüm İhlal Zincirini Görselleştirin

Lastline Network Defender, gelişmiş bir tehdidin ağınızda yatay şekilde hareket ettikçe dinamik bir taslağını oluşturur. Bu bağlamda güvenlik ekibinizin saldırının kapsamını hızlıca anlaması için aşağıdaki hususlarda tam olarak görünürlük sağlar:

 • Kuzey/ Güney ve  Doğu/Batı trafiği
 • Her olayın kapsamı ve süresi
 • Saldırı aşamaları
 • Güvenliği ihlal eden sistemler
 • Yerel ve harici sistemler arasındaki iletişim
 • Erişilen ve toplanan veri kümeleri

Güvenlik ekiplerinin bildirimini ve iyileştirme çabalarını hızlandırmak için trafik anomalilerini ve bilinmeyen nesneleri dakika veya saat içinde değil , gerçek zamanlı olarak analiz eder.

Lastline'ın kanıtlanmış yaklaşımı , kötü niyetli faaliyetin görünüşte ilgisiz yönleri arasındaki ilişkileri tanımlamak için hem Doğu/Batı hem de Kuzey/Güney  trafiğini  birbirine bağlar . Lastline Network Defender , daha önce tehditle ilişkili olmayan sistemlerin , hizmetlerin ve uygulamaların anormal davranışını ve ek Ioc'leri içerir. Bu veri konsolidasyonu, aksi takdirde kaçırmış olduğunuz gelişmiş bir tehdidin unsurlarını belirlemenize yardımcı olur.

Olay Tepkisini Önceliklendir

Cryptomining , yetkisiz erişim ve veri hırsızlığı gibi gelişmiş tehditleri durdurmaya çalıştığı için güvenlik ekibiniz birçok zorlukla karşı karşıyadır.

 • False positive ve genel uyarılardan oluşan yorgunluk
 • Tehdit kapsamının low fidetily değerlendirilmesi
 • Şüpheli etkinliği araştırmak için zaman alan manuel adımlar
 • Saldırı kampanyaları tanımlamak için “connect the dots”

Lastline Network Defender , mümkün olan highest fidelity anlayışını üretip , güvenlik takımınıza , kötü niyetli etkinliğin engellenmesi de dahil olmak üzere yanıt protokollerinizin özelliklerini otomatik hale gelmesini sağlar . Ağınızı kötü amaçlı faaliyetlerden otomatik olarak korumak için Lastline sensörlerini kullanabilirsiniz. Lastline  Network Defender, olası highest fidelity anlayışını üretir ve güvenlik ekibinize, kötü niyetli etkinliğin engellenmesi de dahil olmak üzere yanıt protokollerinizin otomatikleştirilmesi gerekir. Ağınızı kötü amaçlı faaliyetlerden otomatik olarak korumak için Lastline  sensörlerini kullanabilirsiniz.

TOP