Sızma Testleri

(Pentest – Penetrasyon Testi)

Belirlenmiş olan bilişim sistemlerine müşteri tarafından onay verilmiş mümkün olabilecek her türlü yolun denenerek sızılmaya çalışılması işlemlerine pentest denir ve belirttiğimiz gibi bu adımın başı zafiyet analizidir. Çünkü pentest’de amaç güvenlik açıklarını bulmaktan ziyade bulunan açıkları değerlendirip sistemlere yetkili erişimler elde etmek ve elde edilen bu erişim haklarını kullanarak tüm zafiyetlerin ortaya çıkarılıp belirlenmesidir. Bu yüzdendir ki öncelikle zafiyet analizi işlemleri uygulanıp zafiyetler belirlenir ardından bu zafiyetlere göre sızma testleri gerçekleştirilir.

Güvenilir

Testler sonucunda ortaya çıkan bulgular kesinlikle 3. taraf kişiler ile paylaşılmaz, tüm haklarınız koruma altındadır.

Uyumluluklar

PCI-DSS, HIPAA, ISO, EuroSOX, Basel II ve bir çok uyumlulukta zafiyet taraması.

Desktek

Profesyonel ekibimiz 7/24 sorularınızı cevaplamak ve sorunlarınızı çözmek için aranılabilir sizleri bekliyor.

Geniş Kapsam

BDDK dahil olmak üzere bir çok kapsamda sızma testlerini gerçekleştiriyoruz.

BLACK BOX

Firmanın ismi ve bu firmaya ait olan domainler (alan adları) üzerinden firmanın sahip olduğu varlıklar belirlenerek sızma testi çalışmaları gerçekleştirilir.

GREY BOX

Firmanın içerisinde yetkisiz kullanıcı hesabı oluşturularak verilen bilgiler doğrultusunda firma içerisinden pentest işlemleri gerçekleştirilir.

WHITE BOX

Bu sızma testi işlemi yönteminde firma tüm bilgilerini pentest ekibi yani sızma testi ekibiyle paylaşarak olabildiğince bilgi verme konusunda yardımcı olur.

TOP